apple iphone 6 16gb strieborný používaný

 
 
Úvod > Mobilné telefóny > Podľa typu > Dotykové > Apple iPhone 6 16GB strieborný používaný
 

Apple iPhone 6 16GB strieborný používaný

Ponúkaný produkt je 100% funkčný a vyskúšaný, môže mať bežné známky používania na displeji alebo kryte. Balenie obsahuje mobilný telefón, dátový kábel, adaptér. Záruka 12 mesiacov. Osobitný režim DPH, podľa § 66 zákona č. 222/2004 Z.z (0% DPH)
Kód produktu:IP616GBSTR
Výrobca: Apple
Dostupnosť: skladom
Dostupnosť: do 48 hodín
2 0 0
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 249 bodov.
Vaša cena: 249,00 €
Ďalšie dostupné varianty
Dostupné v 2 variantoch
Apple iPhone 6 16GB šedý používaný
Apple iPhone 6 16GB šedý používaný
Názov: Apple iPhone 6 16GB šedý používaný
Kód: IP616GBSED
Dostupnosť: skladom
000
Cena: 249,00 €
Špeciálne ponuky platné iba s kúpou tohoto produktu
Pridať označené ponuky, spolu s Apple iPhone 6 16GB strieborný používaný
Zobraziť viac
Zobraziť menej
Farba:strieborná
Hmotnosť:129 gramov
Predný fotoaparát:1,2 Mpix s HD videom, HDR
Zadný fotoaparát:8 Mpix, LED blesk, autofókus, f/2.2, nahrávanie Full HD videí
Verzia operačného systému:iOS 8
Uhlopriečka displeja:4,7'' (119 mm), oleofóbny povlak
Typ displeja:IPSLCD
Počet SIM kariet:1
Počet jadier procesora:2
Interná pamäť:16GB
Operačná pamäť:1GB
Mobilné siete:2G3G4G LTE
Typ batérie:Li-Ion
Kapacita batérie:1 810 mAh
Rozlíšenie displeja:750x1334
Operačný systém:iOS

Popis produktu

Popis

IPS displeje

oboch noviniek nesú označenie Retina HD. Sú prekryté zosilneným krycím sklom a zahnuté pri okrajoch pre pohodlnejšie ovládanie. Majú tiež špeciálnu polarizačnú vrstvu, ktorá by mala zaručiť lepšiu viditeľnosť zobrazovaného obsahu aj na priamom slnečnom svetle a širšie pozorovacie uhly. iPhone 6 dostal podľa očakávaní 4,7-palcovú uhlopriečku, čo je o 0,7 palca viac než pri predchádzajúcich modeloch 5 a 5S. Budúci majitelia sa budú pozerať na rozlíšenie 750 x 1 334 bodov. V porovnaní s minuloročným iPhone 5S je teda pixelov o 38 % viac. Naopak, "šesťka" je štíhlejšia. Nad vaším stolom bude vyčnievať len 6.9 mm. Bohužiaľ, so stenšovaním už nedokázala držať krok šošovka fotoaparátu a z tela mierne vytŕča. Hmotnosť sa zvýšila len o 17 gramov.

Apple

sa s ovládatelnosťou väčšieho displeja pasuje po svojom. Dvojité stlačenie stredového tlačidla posunie celý obraz nižšie, čím priblíži ovládacie rozhranie a ponuky z horného okraja obrazovky bližšie k vášmu palcu.

Po vzore konkurencie s Androidom a Windows Phone sa navyše vypínač presťahoval na pravú stranu telefónu. Dvojtlačidlo pre ovládanie hlasitosti a tradičný mechanický prepínač vibračného režimu (tu by sa naopak mala konkurencia učiť od Applu) budú oproti. Všetky hrany sú výrazne zaoblené.

Display

Väčší displej by nemal mať žiadne problémy so zobrazením hociktorej z 1,3 milióna aplikácií v App Store aj bez dodatočného zásahu ich vývojárov. iPhohe 6 ich zatiaľ špeciálnym spôsobom natiahne, takže zaberú celý displej. Zatiaľ sa teda nezobrazí viac obsahu a písmo či ovládacie prvky budú len väčšie, vývojári však určite začnú nové rozlíšenie veľmi rýchlo využívať naplno, podobne ako to bolo pri prechode z iPhone 4S na štvorpalcový iPhone 5.

Výkon

Výkon bude dodávať nový procesor Apple A8. Samozrejme, aj on je postavený na 64-bitovej architektúre. Má 2 miliardy tranzistorov vyrobených 20 nm technológiou. Je o 13 % menší, no o 25 % rýchlejší ako A7-ka. Grafický výkon oproti iPhonu 5S narástol o polovicu. Mal by sa tiež oveľa menej zahrievať, hliníkové telo by sa teda malo aj pri náročnom hraní stále držať pohodlne. K tomu pomôže aj špeciálna nadstavba OpenGL a herný engine Metal, predstavený už spolu s prvou zmienkou o iOS 8.

Foto a video

Vylepšení sa dočkal aj fotoaparát, nie však jeho 8-megapixelov. Zostal dvojitý blesk pre vernejšie podanie farieb aj v tmavých podmienkach. Clonové číslo objektívu dostalo hodnotu f/2.2. Fotoaparát by však mal zaostrovať dvakrát rýchlejšie, lepšie filtrovať šum a spracovávať viac svetla. Softvér môže neustále zaostrovať na tváre a sledovať úsmev ľudí v zábere. Tradične podarená panoráma (telefón pri nej držíte na výšku) teraz spojí až 43 megapixelov. Obraz však bude aj naďalej (narozdiel od iPhone 6 Plus) stabilizovaný len digitálne.

Video zachytí vo Full HD rozlíšení pri 30 alebo 60 fps. Pri ňom by mal byť obraz stabilizovaný špeciálnym "kino efektom". Automatické preostrovanie počas záznamu je samozrejmosťou. Spomalené zábery bude možné nakrúcať pri 120 alebo 240 snimkach za sekundu, tu však už maximálne rozlíšenie pravdepodobne klesne.

Bezpečnosť

Snímač odtlačkov prstov Touch ID budú môcť konečne využívať aj aplikácie tretích strán, namiesto zadávania hesla k zabezpečeným údajom. Telefónu v hornej časti pribudlo aj NFC, prostredníctvom Apple Pay totiž bude možné platiť aj v obchodoch. Systém bude používať kartu, ktorú máte spárovanú s vašim účtom v iTunes. Zdá sa teda, že za rožky či nový album budeme platiť rovnakým spôsobom, číslo kreditnej karty by však u obchodníka nemalo zostať uložené a Apple tvrdí, že ani on nezíska prístup k informáciám o tom, kde alebo koľko a za čo platíte. Používať by sa mal jednorázový kód, je však otázne, ako sa k službe postavia naše banky. Prípadné rozširovanie určite potrvá niekoľko mesiacov. V prípade straty telefónu sa platby automaticky zablokujú cez iCloud a položku Find My iPhone.

Obsahom balenia je mobilný telefón, adaptér, dátový kábel a slúchadlá.

Odporúčame dokúpiť


Príbuzné produkty


Parametre


Hodnotenie


 
 

Dotykové mobilné telefóny sú v súčasnosti suverénne najpopulárnejším typom na trhu. Väčšina mobilov s dotykovým displejom disponuje výkonným operačným systémom, ktorý umožňuje zdokonaliť vlastnosti mobilného telefónu. Samozrejmosťou je pripojenie na internet alebo možnosť využívania zaujímavých aplikácií. V našej širokej ponuke nájdete najmodernejšie smartfóny od populárnych výrobcov Apple, Lenovo, Samsung či LG.